Iepuri > Alimentatia iepurilor

Alimentatia iepurilor

<< < (2/4) > >>

georgeconstantin:
buna ziua,as vrea sa imi deschid propria mea mic crescatorie de iepuri,as dori sa imi dati cat mai multe sfaturi cum sa incep aceasta mica afacere! va multumesc!

admin2:
Sigur ca da, cu cea mai mare placere!

georgeconstantin:
salut.In primul vreau sa va multumesc pentru ca miati raspuns dupa cum vam spus incerc sa deschid o mica crescatori de iepuri de ceva vreme dar pe unde am mai antrebat nimeni nu mia dat nici un sfat de aceia mam anscris an acest forum cu spernta ca ma veti tutea ajuta cu niste sfaturi pentru ca sincer nu stiu de unde sa ma apuc.Eu am o cladire construita din scandura unde as vrea sa cresc iepuri docamdata as dori sa ancep cu 10femele si 1mascul as vrea sa cresc neozeelandez sau californian.

admin2:
Buna dimineata!
Foarte buna alegerea dumneavoastra. Neozeelandezul si californianul sunt 2 rase relativ asemanatoare, sunt rase de carne si va recomand sa incepti cu aceste 2 rase. Totusi de preferat e sa aveti cel putin 2 masculi la fiecare rasa, pentru ca sa va puteti extinde (eventual) pe 2 linii. E foarte important sa aveti masculi siguri pe care sa va puteti baza. Eu va recamand sa incepeti cu 4,5 femele si 2 masculi la o rasa, vedeti cum merge treaba apoi daca va descurcati mai puteti achizitiona si alti iepuri.

georgeconstantin:
deci ami sugerati sa iau pentru inceput 5femele neozeelandez si 5californian si 4masculi,si ce parere aveti despre cladire este buna.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă